İş hayatında ağırlıklı olarak varlık göstermeye başlayan Y kuşağı ve iş hayatında yeni yer almaya başlayan, önümüzdeki yıllarda da çalışan kitlesi içindeki ağırlığının artacağı ön görülen Z kuşağının kariyer sürecindeki beklentilerini anlamak, proaktif hareket eden birçok kurum için öncelikli gündem halini almıştır.

İletişim becerisinin kuvvetli olduğu ekiplerle çalışmak, dijitalleşen dünya ile daha esnek ve özgür çalışma ortamının sağlanması, iş ve yaşam dengesinin gözetilmesi, otoriter yönetim yerine eşitlikçi tavır sergileyen bir yönetim ile çalışmak yeni neslin başlıca beklentileri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra çalışanlara sadece kariyer fırsatlarının değil, ayrıca kişisel gelişim imkanlarında da sunulduğu iş ortamları da dikkat çekmektedir. Bu beklentilerin karşılanması için sektörlerin de kendi doğalarına uygun olarak yeni nesil kariyer planları oluşturması gerekmektedir.

Pandemi ve teknolojideki gelişimin etkisiyle dönüşüm geçirmeye başlayan iş süreçleri, çalışanların kurumlara bağlılık noktasında yeni cevaplar aramalarına neden olmaktadır. Buna ek olarak hızla yaygınlaşan uzaktan çalışma yaklaşımı, şirketlerin dijitalleşme stratejilerinin özellikle yeni nesil çalışma kültürü üzerindeki etkisinin anlaşılması için önemli fırsatlar sunuyor.

Dijitalleşen dünyada değişmeye başlayan insan kaynakları süreçleri, çalışma şekilleri ve çalışan beklentilerini karşılayacak yenilikçi çözümler; şirketler için vazgeçilmez gündem konusuna dönüşüyor. Çalışma şekillerinin doğasının değişmesiyle yeni neslin beklentilerine odaklanan, ve sektörel trendler merkezinde geliştirilen uygulamalar, kurumlarda uzun süreli çalışan bağlılığı ve motivasyonunun artmasını sağlıyor.

  • Katılımcı Profili: Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, kariyer fırsatı arayanlar, kariyer alanında kendini geliştirmek ve network kazanmak isteyen herkes.
  • Etkinlik Genel İçeriği: Pandemi ile beraber büyük bir gelecek kaygısı peşine düştük bu kariyer zirvesi ile yeni mezun, mezun ve kariyer fırsatı arayan gençlere fayda sağlayabilmek.
ETKİNLİĞE KAYIT OL